dieta dukana

Dieta proteinowa (dieta dukana) i jej założenia

Posted by

Dieta Dukana cieszy się obecnie dużą popularnością, ponieważ jest mało uciążliwa dla osoby odchudzającej się oraz umożliwia szybkie osiągnięcie wymiernych efektów. Składa się z czterech faz, z których każda kolejna jest mniej dolegliwa.

W fazie pierwszej osoba odchudzająca się musi przez maksymalnie dziesięć dni spożywać produkty będące bogatym źródłem protein. Nie powinny one zarazem zawierać dużo węglowodanów oraz tłuszczów. Nie jest konieczne ustalanie rygorystycznego jadłospisu, jednakże należy spożywać wyłącznie produkty, które dopuszcza Dukan. Bardzo ważne jest, aby w czasie pierwszej fazy spożywać duże ilości wody bądź chudego mleka. W innym wypadku narazimy nasz organizm na skutki uboczne, w szczególności zaparcia.

Dieta proteinowa faza II

Druga faza nazywana jest fazą równowagi. Trwa ona zdecydowanie dłużej niż faza pierwsza, ponieważ nie powinna zakończyć się szybciej niż przed uzyskaniem satysfakcjonującej wagi. Dieta Dukana w tym etapie jest mniej uciążliwa, ponieważ do jadłospisu dołączają świeże warzywa. Powinno się je spożywać co drugi dzień, razem z pokarmami białkowymi. W pozostałe dni, tak jak w fazie pierwszej, należy jeść wyłącznie produkty będące bogatym źródłem protein.

Aby zapobiec powrotowi zbędnych kilogramów, należy przez pewien czas stosować fazę trzecią diety proteinowej. Jest ona mało uciążliwa, jednakże należy trzymać się bezwzględnie kilku rygorów. Przede wszystkim raz w tygodniu osoba odchudzająca się powinna spożywać jedynie pokarmy białkowe. Do produktów, które można spożywać w tej fazie, dołączają owoce oraz pieczywo pełnoziarniste. Ważne jest, aby osoba odchudzająca się odpowiednio długo utrzymywała rygory charakterystyczne dla tej fazy – w innym wypadku może nastąpić efekt jo-jo.

Ostatnia faza diety proteinowej polega na wyznaczeniu w tygodniu jednego dnia,w którym spożywane będą wyłącznie pokarmy białkowe. W pozostałe dni nie jest konieczne utrzymywanie jakichkolwiek rygorów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *