dieta oxy

Skuteczna dieta białkowa

Posted by

Dieta OXY (dieta białkowa) Dieta to skuteczny plan odchudzania, który nastawiony jest nie tylko na utratę zbędnych kilogramów, ale również na poprawę dobrego samopoczucia. Program jest bardzo skuteczny i nie wiąże się z nadmierną ilością wyrzeczeń. Dzięki diecie możliwe jest uzyskanie szczupłej i wysportowanej sylwetki w niezwykle krótkim czasie.

Pierwszy etap diety skupia się na oczyszczeniu organizmu z zalegających w nim toksyn. Dzięki temu wszelkie działania, które podejmiemy w celu spalenia zbędnych kilogramów, będą się cechowały zdwojoną skutecznością. W pierwszym etapie programu odchudzającego spożywamy pokarmy, które są bogate w przeciwutleniacze. Naturalnie oczyszczają one organizm i poprawiają samopoczucie.

Dieta białkowa w etapach

Dieta OXY w kolejnych dwóch etapach polega na wyeliminowaniu z jadłospisu węglowodanów i tłuszczów. Należy je zastąpić pokarmami wysokobiałkowymi. Najpierw należy nastawić się na białko pochodzenia zwierzęcego. W trzecim etapie diety dochodzą pokarmy, które są źródłem protein roślinnych. Podczas tych dwóch faz diety metabolizm organizmu jest podkręcony, dzięki czemu następuje szybkie spalanie tłuszczu.

Już od drugiego etapu diety można zaobserwować wymierne efekty. W zależności od indywidualnych predyspozycji organizmu, możliwe jest zrzucenie nawet jednego kilograma w ciągu tygodnia. Z uwagi na to, że dieta jest mało rygorystyczna, jest to efekt bardzo zadowalający. Należy jednak pamiętać, że z diety białkowej należy wychodzić bardzo ostrożnie, tak, aby nie wystąpił efekt jo-jo. Dlatego w czwartym etapie należy stopniowo wprowadzać do jadłospisu nowe pokarmy, które zawierają węglowodany i tłuszcze. Po ostatniej fazie diety możliwe jest spożywanie wszystkich produktów, należy jednak zachować zdrowe nawyki żywieniowe. Dzięki temu przez długi czas utrzymamy szczupłą sylwetkę.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *